S písničkou se jede líp

Dneska večer jsme po práci vyběhli s manažery Wuem a Xiem do čtvrtého patra, kde má boss kancl a kde je vedle zasedačka. V zasedačce je kromě stolu na pinec karaoke souprava s velkým LCD monitorem, pořádným repro a dvěma mikrákama. Opravdu bezvadná zábava, každej jsme dali pár songů, borci čínský cajdáky plus jednu vypalovačku, já jsem si po dlouhém hledání v totálně děravém anglickém playlistu střihl Sound of Silence a Shining Happy People. Všem bych přál podobné možnosti kulturního vyžití na pracovišti, prostě perfektní.

IMG_20160301_182743IMG_20160301_181055

 

 

 

 

 

 

 

mmexport1456898781440Když mě Wu a Cheng vozí ráno a večer károu do práce a z práce, pouští písničky a vždycky zpívají, Wu teda spíš jen tak pobrukuje, ale stejně dobrý. Všude kolem se dějí nepopsatelné dopravní excesy a my občas taky nějaký spácháme, výsledný dojem proto nemá chybu.

Největší sebevrazi jsou motorkáři, hned po nich cyklisti a pěší, v těsném závěsu všichni ostatní účastníci silničního provozu. Motorkáři bez osvětlení vyjíždějí po jednotlivcích na červenou a proplétají se mezi rychle jedoucími auty, na motorce často sedí další pasažéři, i děti. Cyklisti nerespektují tahy a využívají k přepravě boční pruh protisměru, auta zásadně nepoužívají blinkry a dost často i žádná jiná světla, náklaďáky vozí nezajištěný náklad volně položený na korbě. Chodci to mrdaj úplně a přebíhají osmiproudovky, zásadně mimo přechody. Tralala.

IMG_20160301_074207Dneska ráno se mi povedlo vyfotit rachotinu přepravující železné tyče, které byly umě umístěny tak, že je nebylo potřeba nijak přivazovat – prostě se využilo těžiště a gravitace a heureka, nikdo se při vykládání nebude muset srát s rozvazováním. To, že se přišourala z protisměru, snad ani nestojí za zmínku. Podobných jevů, které tu rozhodně nejsou kuriozitami, jsou k vidění desítky každých pár minut.

Nejzvláštnější na tom však je, že jsem tu ještě neviděl ani jednu dopravní nehodu. Vše nějakým záhadným způsobem funguje. Každopádně to nic nemění na tom, že ještě než do auta dosednu, už jsem připoutaný. A pak už jen ťukám do rytmu…

Kanton, 1. 3. 2016

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na S písničkou se jede líp

  1. Ivan Kostka napsal:

    Na fotce z karaoke seš maximální sekáč, pozvednutá noha, …k nerozeznání od profíka. 😀 Ještě dát pinec, pivka k tomu a nemá to chybu i večer po práci. 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s