Západní Sichuan

Z původního nápadu vydat se na týdenní výlet do Tibetu sešlo. Nejenže bychom museli platit nějakého čínského otrapu jako průvodce, měli naplánovaný výlet na minuty a stálo to balík, ale ve finále nešly ani vyřídit víza. Na březen totiž připadá výročí povstání a každoročně probíhají protesty. Dobrým zdrojem nám bylo doporučeno jet do západní části Sichuanu, není turisticky tolik profláklá, je tu hojně tibetského etnika a vyjde o moc levněji.

Bohužel, z několika plánovaných míst nám byla povolena pouze dvě.  Za posledních pár týdnů se tu pár mnichů upálilo, vládě se to vůbec nelíbí, a tak zpřísnila opatření. Po cestě nám byly sebrány otisky prstů a byli jsme důrazně upozorněni, abychom necestovali jinam, než po povolených destinacích. Museli jsme vypustit cestu do Danba (odkaz na galerii kolegy sinologa Jana Karlacha, dobrodruha a dobyvatele) a výlety po okolních vesnicích.

Navštívili jsme město Kangding a vesnici Moxi, podnikli výlety k jezeru Mogecuo, na horu Paomashan a k ledovci Hailuogou, od kterého je na dohled nejvyšší ne-himalayská hora světa, Gongga shan. Počasí náramně vyšlo, pochodovat po horách v kráťáskách a tričku je největší pohoda. Pár fotek:

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice O Chengdu a o Číně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s