Zkurvená „hUDBA“ aneb vítej v čínské „kavárně“

Svačit sousedům wi-fi je sice skvělá zábava, ale když ji vypnou, jdou všechny žerty stranou. Zvlášť pokud se tak stane v rozehrané online go partii. V níž jasně vedu.

Takže rychle – batoh, notes, kolo, kavárna. Rychle se připojuji a čekám na soupeře, na různorodé problémy s netem jsem si tu už zvykl. Občas mi sice nejde do hlavy, proč se mi poďobaní zakomplexovaní ajťáci pracující pro čínskou vládu kromě znemožňování komunikace se svou rodinou a přáteli serou i do tradiční čínské hry, ale to je fuk. Mám to už za pár. Ale poslouchat čínské sračky, dokola a dokola, to už je moc. Zklamaně s barmankou projedu jejich ubohý seznam mp3 a vytáhnu svou flashku. Nabízím jí nejlepší kavárenskou muziku ve stylu Saint Germain. Ta πča že to zkusí. Pustí dvě písničky a přepne zpět na čínská hovna.

Snaží se napodobit západní kulturu ve všem, v rádoby „kavárnách“ nevyjímaje. Ale mají pocit, že když v rádoby pohodové „kavárně“ pustí čínskou napodobeninu sraček z MTV, bude vše jak má být, lepší než u nás, oni jsou přece taky „cool“. Bohužel, naopak. Veledílo zkázy je dokonáno. Všude dobře, tady ne.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice O Chengdu a o Číně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Zkurvená „hUDBA“ aneb vítej v čínské „kavárně“

  1. karosh napsal:

    skvele popsana tradicni „cinska nalada“, ktera cas od casu zaplavi srdce a mysl cizince v cine prebyvajiciho :). jeden muj kamarad (mimochodem punkac) si ke konci sveho pobytu v podnebesi dokonce zavedl „skromny denicek neonacisty“.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s