Qingcheng shan

Včera jsme s Lukou sbalili svých pár švestek a vydali se na metro. Na Severním vlakovém nádraží jsme přesedlali na rychlovlak a hurá do přírody. Skrz hustou mlhu na nás dopadaly kapky kyselého deště, nebylo vidět ani pár metrů před sebe, proto jsme nechali fotoaparáty doma.

Qingcheng shan je jednou z kolíbek taoismu. Už přes tisíc let je 
přezdívaná „horou zeleného města“, díky bujnému zelenému porostu. Je obseta desítkami chrámů a tisíci schodů, takže není problém na většinu chrámů natrefit.

Na Chingchengshanském nádraží vypukla bouřlivá diskuze, jestli radši nezůstat v nádražce, nalít se pivama a odpoledne se dopotácet zpět do Chengdu, protože déšť sílil. Lákadlo vskutku veliké. Bohudík, žádná solidní nádražka se v okolí nenacházela, tak jsme sedli na bus a jeli na úpatí posvátné hory.

Spousta potůčků, vodopádů, mostů a chrámů, vzduch jak z filmu o čerstvém vzduchu, panečku, a ten výhled! Do mlhy. Škoda, jediné mínus. Představovali jsme si zlaté draky proplétající se kousek dál v mlíce, poletující taoistické mnichy a nekonečný horizont… Z dáli se k nám linula hudba, na některém z neviditelných vrcholů byl umístěný pořádný zesák, atmosféra bez jediné chybičky. A nikde žádní Číňané, kteří se tu v době svátků houfují.

Návrat do Chengdu ještě ten samý den večer. Oba s Lukou hodnotíme jako zatím nejlepší výlet.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice O Chengdu a o Číně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s