Pandy v Bifengxia

Kromě fotografa Honzy jsem jel já, Lukáš, Fei Fei a Merry. Pár hodin jsme lezli po horách, pak jsme dorazili do chovné stanice Bifengxia.

Pandy jsou roztomilé, obzvlášť ty nejmenší, jen nebydlí nic moc. Číňani zbožňují beton a kachlíky, čínský výraz pro zvíře je složen ze znaků „pohyb“ a „věc“, takže asi tak.

Přespali jsme v nějakém starobylém městečku kousek od chovné stanice. Opět se jednalo o turistickou atrapu, všechny stavby byly nově vybudované, klasika. Fotky z celého výletu jsou k náhledu zde.

Nejvíc jsem si užil čerstvý horský vzduch. Celou cestu zpět busem vyřvávaly na plný pecky čínské popové nesmysly, prokládané stupidníma reklamama. Po návratu do Chengdu následoval nepříjemný záchvat kašle. Je to tu prostě báječné. Poslední dobou se v Číně děje a mění mnoho věcí, o kterých bych se rád rozepsal, ale moudřejší bude pomlčet. Stačí, když tu budu řešit go problémky, další nepotřebuji.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice O Chengdu a o Číně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s