Ještě jednou bubny…

Posledních pár dní se mi tu točí kolem hraní na perkuse, proto myslím není od věci upozornit na blížící se workshop svého skvělého učitele Ladislava Šišky http://www.audiotek.cz/workshop. Díky němu mám možnost si v Číně vydělávat hraním, za které je mnohonásobně lepší plat než za výuku angličtiny. Zítra jedu na jakýsi šílený večírek kousek za město, kouká z toho 500 yuanů. Po poslední zkušenosti nepočítám se skvělými hudebníky a už vůbec ne zvukaři, naopak. Možná nás nenazvučí vůbec a my se jen budeme přiblble tvářit u playbacku. Prostě pitomá show. Ale na druhou stranu, pak už mi stačí nabouchat jen 200 a mám na měsíční nájem. A to se vyplatí.
A jako motivace: čínsky se buben řekne 鼓 (slabika gu ve třetím tónu). Slovesa jako 鼓动 „podněcovat“, 鼓励 „povzbuzovat“ či „dodávat odvahu“, 鼓舞 „inspirovat“ a „dodávat elán“ jsou složeny právě z gu. A kdyby Číňané viděli Šišku v akci, nepochybně by k významům přidali i pár superlativů 🙂
Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Rock the beat!. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s