Zpátky v Číně

Devítihodinový let Amsterdam Chengdu jsem úspěšně prospal, vzbudil jsem se akorát na chvíli. To když se postarší snědý pán vracel z toalety a přímo vedle mého sedadla se rozplácl v uličce. Nebyl schopný se zvednout ze země, přiběhli mu na pomoc letušáci. Usadili jej na své místo přede mnou a snažili se ho přivést k sobě. Vypadalo, že vůbec nevnímá. Hlava mu padala ze strany na stranu, jako kdyby měl úplně gumový krk. Mezitím přiběhla vyděšená letuška s bombou a společně mu začali ládovat kyslík. Vypadalo, že to nepomáhá, avšak najednou… Pán bleskurychle vytáhl papírový pytlík z kapsy sedadla a jedním mocným „bleeeeeugh“ ho celý naplnil. Barva se mu vrátila do tváře, pytlík spokojeně odevzdal perzonálu a omluvně se podíval na svého souseda. Na snídani byl při chuti a neodpustil si párkrát zašprýmovat. Uf…

Je tu docela teplo, už nemusím trávit každou noc v baru, kde se na rozdíl od domácností topí. Jsem rád, vyjde to levněji (z krátkodobého i dlouhodobého hlediska – pivo v baru stojí v průměru to co večeře s pivem v jídelně a léčba cirhózy jater asi taky není zadarmo). Včera jsme se šli podívat do skotské hospody v centru, kde zpívala Lukášova kamarádka. Docela luxusní podnik, obsluha v sukních, skoro jako ve Skotsku. Ehm. Před vystoupením muzikantů se ještě soutěžilo. Každý ze soutěžících měl 30 sekund na to, aby s kruhem kolem pasu provedl co nejvíce otoček, moderátor počítal. Paničky v šatech, gentlemani v košilích… Fakt směšné. Celá hospoda fandila. Když si představím podobnou show u nás na Bláhovce, krígly svištící vzduchem a uskakujícího moderátora s roztrženým obočím, opět si uvědomím, jak jsou si naše kultury blízké. Ehm ehm.

V pondělí nám začíná škola. Už se s kucíma moc těšíme.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Patálie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s