Chengduácký klub deskových her, aneb 成都棋院

Pro lepší pochopení situace uvedu následující „reportáž“ popisem podmínek v Brněnském go klubu.

Po příchodu je vhodné ostatní přátelsky pozdravit, obvykle se zde vyskytuje deset až dvacet hráčů. Nedoporučuje se zdravit příliš hlasitě, abychom kamarády nevyrušili a nepokazili jim partii. Místnost je uklizená, osvětlená a dobře větraná. Panuje přátelská atmosféra a všichni respektují klidový režim. Nikdy se nehraje o peníze.

Bystrý čtenář jistě tuší, čímpak se Chengdu go klub od našeho útulného, brněnského liší.

Zdejší klub má dvě patra a tři sály. Do sálu ve spodním patře se vejde kolem 60 lidí, dnes jsem jich tu odhadem napočítal něco přes 80. Jelikož se nejedná pouze o go klub, ale o klub deskových her, spousta chlápků tu bouchá čínské šachy a, bohužel, poker. Hladina hluku je těžko popsatelná, nevím přesně kolik decibelů natropí startující letadlo, ale rozhodně ne víc než místní poker masters či všudypřítomní kybicové. Všichni vespolek srkají zelený či jasmínový čaj, obsluha s úsměvem dolévá prázdné šálky. Vzduch je neprostupný a tedy i nedýchatelný, nedopalky létají ze všech stran (na všechny strany). A jak dát najevo, že tu jste doma? Se spoustou borců se pozdravíte, zkontrolujete probíhající partie, hodíte na zem pořádného chrchla a přisednete si ke kartářům, páč u nich se dočkáte nejvíc legrace… Vysmrkáte se na stěnu, pořádně zakašlete soupeři do obličeje, s chutí si před důležitým či méně důležitým (v podstatě jakýmkloliv) tahem uprdnete… Nikdo si vás nevšimne. Prostě zapadáte.

V druhém patře je další, menší místnost, a také turnajová místnost. Kromě turnajové místnosti je všude bordel jako prase. Ptal jsem se Seekera (8.dan kgs, tzn. very strong, povolání: učitel go), co jsou ti kartáři za lidi. Ubozí gambleři, co zabíjejí čas nesmyslnou hrou? Jeho odpověď mě dost překvapila: spousta z nich jsou hráči go, ještě silnější než on sám (tzn. na úrovni evropské špičky). Akorát už go nehrají, jenom mastí poker. Je skvělé mít v rámci motivace ctnostné idoly…

Kolem a kolem, celkově vzato: nadmíru přátelská atmosféra, hráčský duch obestoupí každého, kdo se tomuto místo jen na několik honů přiblíží. Staří i mladí chlápci si sem chodí odpočinout či vydělat. Anebo, což také většina z nich praktikuje, potrénovat a zdokonalit se. Vlastně skoro jako u nás. Yes, that’s the spirit!

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Gočko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s