Friday night

V pátek jsme s kucíma, co spolu chodíme, vyrazili do centra. A zažili jsme úžasná dobrodružství!

Lidé vysedávají kolem „stánku“ s občerstvením a střídmě popíjí. Žádné pořvávání a rozbíjení věcí se nekoná, jak je dobrým zvykem v naší vlasti. Všichni tu jsou velmi disciplinovaní, až na dopravu.

Ano, ty židličky jsou opravdu tak velké, jak vypadají. Je to tu tak všude...

Mimochodem jsem se dozvěděl, že první linka místního metra byla otevřena teprve předevčírem. Dovedete si představit, jak by Praha vypadala bez metra a Londýn bez undergroundu? A co Paříž? A tu je to ještě větší…

Pak jsme si odskočili na kávičku kousek vedle, do Milána.

Kávičku a honem zpátky!

Zde jsem si celkem obstojně zahrál s italskými domorodci. Je třeba třikrát slávu provolati na počest mému učiteli perkusí, Ladislavu Šiškovi. (ostatní hráli naprosto příšerně, kvílení zpěvačky povzbuzovalo sebevrahy k činu a klávesistka na svém nástroji raději nezmáčkla „turn on“, playback se totiž všem moc líbil)

No a později jsme v klubu narazili na Jin Meng Xi, její anglické jméno je Jennifer. Především Lukášek si s ní moc rozumí, oba mají slabost pro muziku. A doučuje ho čínštinu, ten se má!

A já dnes konečně navštívil místní go klub. A ne jen tak ledajaký, nýbrž nejvíc óbr go klub v Chengdu! Hrál jsem celý den, koupil knihu s úlohama na domácí procvičování a co nejdříve svou návštěvu zopáknu. Bylo to totiž kruté jako prase! Tě rozsekám, Palíku Sensei, až se vrátím! Stojí tu při mně Seeker (8. dan kgs) a hraji s čínskými ultra borci! Yesa! Zatím si sice moc nepokecám, dialekt je trochu peklíčko, ale časem… Kdoví…

PS: Zítra publikuji foto z výletu, který se uskutečnil včera. Starobylá a tajemná Jin Li ulice. Dobré co? Těšíte se co? Pusu!

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Patálie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s