Podzim je tu, už se nepotíme jako … ehm, tolik jako předtím

A je to tu. Ochladilo se o více než šest stupňů Celsia, z čehož máme všichni ohromnou radost. Lukášek, Honzík a spousta stovek milionů Číňanů, kteří s námi sdílí podnebný pás a nadmořskou výšku. Jen já se tolik neraduji, poněvadž se mi u nosánku objevila nudle a bříško spolu s trávícím ústrojím odmítají spolupracovat. Prostě jsem lehce nachlazen a k tomu mám 腹疾 jako řemen.

Čas příjemně utíká. Lukáš koupil reproduktory (značky Lenovo, záruka kvality), já za velice výhodnou cenu trojalbum Elvise (ano babičko, Krále). Čínská pálenka je nepříjemný hnus, proto preferujeme slavit s alkoholem západním. Samozřejmě, při vší počestnosti. Také jsem neodolal a koupil si knihu o gočku, stála pouhých 15 rmb. A sebrané partie Honinboua Shusaka za pouhých 90 rmb! Milý Pavlíku, můj drahý Sensei, to je pouhopouhých cca 250 kč, to bys se nemusel vyhýbat panu knihovníkovi a klidně mu ji mohl dokoupit…

Hned vedle našeho bydla (jsme v podstatě takové Bratrstvo kočičí pracky) se nachází skvělá ‚restaurace‘. Jak jsme se dozvěděli, jedná se o rodinný podnik a vaří přímo božsky. Cena obrovské porce parádně pálivých nudlí jest 6 rmb, kuřecí kung pao je již o poznání dražší, celých 9 rmb. V porovnání s povětšinou odpornými pseudočínskými rychlojídelnami v mé drahé vlasti vychází ceny těchto lahodných pokrmů v průměru pětkrát levněji. Chuťově porovnat nemohu, nulou dělit nelze (jak jistě všichni víme, Matesáku!).

A jinak? Pilně studuji, byl jsem si pro nový hairstyle v kadeřnictví (má čínská kamarádka Lucy mi domluvila nejlepšího kadeřníka, his name is Jack a poslouchá Eminema, byl proto velice nadšen, když jsem mu zarepoval jednu ze slok Without me, ve 13 můj nej song), výuka angličtiny (opravdu) malých číňanků zdárně pokračuje, občas tak tak doběhnu na toaletu a tak. Prostě pohodička.

V sobotu a v neděli se zúčastním turnaje v go a udělám trochu ostudy Zemi české, domova mého, kde řeky bublají a stromy šumí. Průměrná síla ostatních hráčů je 5. dan a výš, což bude maličký problémek. Rozhodně se však mnohé naučím, udělám fotky a seznámím se s místními Mastery.

Kluci se vydali za dobrodružstvím do živých ulic Chengdu, já se za chvíli odeberu na své lóže. Zdravím a posílam moc pus. Drtivou většinu z nich své nejdražší, krásné Elišce.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Patálie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Podzim je tu, už se nepotíme jako … ehm, tolik jako předtím

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s