Hola hola, škola volá…

Jakožto studenti jedničkáři jsme se i dnes časně ráno vydali do školy. Raději jsme si přivstali, abychom náhodou nepřišli pozdě a nedostali od našeho pana učitele Li (říkáme mu Bruce, hehehe) vyhubováno. Jářku, to bychom vážně neradi!

Celkem máme čtyři hlavní předměty. Gramatiku s panem učitelem Li, ta je každý den a moc nás baví. Li je super, vše skvěle vysvětlí a každý nový gramatický úkaz řádně procvičíme. Jak na hodině, tak i doma, za domácí úkol. Četbu textu učí taková malá krásná usměvavá číňanka. Pokud si s kucíma, co spolu chodíme, nepřipravíme texty na její hodinu, nemáme vůbec páru vo co go. Takže si je radši připravujeme. Konverzaci učí další číňanka, která moc krásná není, ale je taky fajn. V konverzaci se tak porůznu představujem, máme ve třídě pár korejců, američanů, japonců, tibeťánka, francouze, holanďana a ještě asi i další národnosti. Ve třídě pod náma je príma slečna z Kamerunu, se kterou jsem se pohotově seznámil, poněvadž je velice sympatická. A pak jsou ještě náslechová cvičení, na kterých se moc nechytáme, ale nejsme sami. Takže pohodička.

Mezi doplňující předměty patří sledování filmů (nebo si aspoň myslíme, že je to sledování filmů, ještě jsme tam z důvodu zařizování prodloužení víza nebyli, uvidíme… každopádně by to bylo príma), psaní esejí (hehehe, prý esejí, s naší znalostí čínštiny… šprýmoval jsem, jestli má vyučující na mysli esej ve frankofonním, anglosaském či americkém kontextu, protože pochybuji že někdo z naší skupiny dokáže vypotit cokoliv nad úroveň žáků základní školy), taijuquan (prostě tai chi), pingpong a kaligrafie. Na poslední tři zmíněné jsme se ještě nedostavili, z důvodu přemíry jiných, důležitějších povinností. Ale ty už máme vyřešené, takže se moc těšíme!

Celé je to docela legrace. Např. dnes jsme se dozvěděli od naší americké spolužačky (říkáme jí Sigury, podle hlavní postavy z Vetřelce, má úplně stejně protáhlý obličej), že včera (v neděli!!!) se konala jakási náhrada předmětů z příštího čtvrtka, kvůli podzimním prázdninám. Pan učitel nám o tom asi říkal, ale občas se prostě stává, že mu neporozumíme, což je v případě organizačních záležitostí poněkud nemilé. Jako třeba dnes odpoledne, kdy jsme směle vyrazili na sledování filmu (pořád si ještě myslíme, že se jedná o sledování nejnovějších čínských trháků), ale ve třídě nikdo nebyl. Dodatečně jsme z rozvrhu ‚doluštili‘, že se tato hodina koná jen jednou za 14 dní.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Patálie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s