Máme nové bydlo. Ó, my se máme!

Po nesčetných úskalích se nám podařilo najít optimální byteček. Je sice v sedmém patře, ale poměr vybavení/velikost/cena je zcela optimální.

Hledání bylo velmi dobrodružné, chvílema ale i dost únavné. Po prohlédnutí příšerně plesnivého a zatuchlého bytu, který se nám snažila vnutit jakási uklízečka bez jakékoliv certifikace či podobných dokumentů (na to jsme přišli díky našim skvělým čínským kámoškám, Lucy a Zhang, budiž jim provolána třikrát sláva, tedy sláva sláva sláva!), jsme se vydali na druhou stranu našeho kampusu, kde jsme se setkali s jedním chlápkem z místní realitní agentury (vybavení této agentury: stůl, židle, telefon, číňanka za telefonem a vývěsní štít, to vše hned pod schodama na ulici). Byt za cenu 1700 yuanů měsíčně, to by mohlo být dobré. Mňo. Povídali že mu hráli. Vedl nás celou cestu zpátky přes kampus, cca 35 minut chůze, aby nám ukázal kutloch v tom samém domě, jen o pár pater níž. Po otevření dveří se po zdech rozutekla plíseň, marně nadávající na příchozí vetřelce. Budiž. Nesmím však opomenout její slušné vychování, při odchodu nás přátelsky pozdravila a dokonce jsem měl i dojem, že se pokusila zamávat.

V bytech za cenu 3000 yuanů a více už tak živo nebylo. Obrovské prostory, které bychom využili maximálně při hře na schovávanou. Pokud bychom pozvali ještě tak deset kámošů (15 číňanů). Takže taky ee. A viděli jsme jich spoustu…

Náš byteček je čistý, jako pro nás stvořený. Žůžo. Jsme náramně šťastni.

Reklamy

mikinvcine se představuje:

Studuji se svými dvěma kamarády, Lukáškem a Honzíkem, na Sichuanské univerzitě v Chengdu čínstinu. Má úroveň je zatím poměrně mizerná.
Příspěvek byl publikován v rubrice Patálie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s